تقویم شمسی

اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱  
کانال تلگرام پژوهشکده سراج
سایت های مرتبط

دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل بر اساس نظام رتبه بندي جهاني (Times Higher Education ۲۰۱۸) حائز رتبه اول در بين دانشگاه هاي كشور شد

به گزارش روابط عمومی، بر اساس آخرین اعلان نظام رتبه بندی جهانی THE)) Time Higher Education که در ۹۶/۶/۱۳ منتشر گردید، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۱۰۲ دانشگاهی که در رتبه بندی جای گرفته اند حائز رتبه ۳۵۰-۳۰۱ گردید.
شایان ذکر است که دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۸ دانشگاه ایرانی حاضر موفق به کسب رتبه اول گردید و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیر طوسی، صنعتی شریف، تبریز، تهران و علوم پزشکی تهران با کسب رتبه ۸۰۰-۶۰۱ در جایگاه دوم قرار گرفتند و همچنین دانشگاه های فردوسی مشهد، گیلان، اصفهان، شهید بهشتی و شیراز با کسب رتبه ۸۰۱- ۱۰۰۰ در جایگاه سوم جای گرفتند. این درحالیست که دانشگاه های الزهرا، بیرجند، یزد و زنجان در جایگاه بیش از ۱۰۰۰ قرار دارند.
نظام رتبه بندی  THEاز ۱۳ شاخص در ۵ گروه اصلی برای ارزیابی جامع دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بهره می گیرد. این شاخصها در ۵ گروه کلی ذیل دسته بندی شده اند که نمره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در هر یک از این گروه ها از ۱۰۰ در پرانتز آورده شده است:
۱. Teaching: محیط آموزشی با %۳۰ امتیاز از کل (۲۴.۸)
۲. Research: ابعاد، درآمد و اعتبار پژوهش با %۳۰ امتیاز از کل (۱۲.۲)
۳. Citations: نفوذ علمی از طریق برآورد تعداد ارجاعات با %۳۰ امتیاز از کل (۹۹.۱)
۴. Industry income: درآمدهای صنعتی، انتقال علم به صنعت با %۲.۵ امتیاز از کل (۵۶.۱)
۵. International outlook: چشم اندازه بین المللی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و نوع تحقیقات با %۷.۵ امتیاز از کل (۱۵.۵)
 
دکتر مصطفی رحیم نژاد، رییس دفتر همکاری های علمی بین المللی، ضمن عرض تبریک به خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اعم از اساتید، کارمندان و دانشجویان جهت کسب این افتخار ارزنده، کسب این مقام را گامی بزرگ در ارتقای جایگاه بین المللی دانشگاه و زمینه ساز ارتباطات بین المللی بیشتر در آینده ای نزدیک دانست و اذعان داشت که این مهم، نتیجه تلاش مجدانه یکساله آن دفتر در جمع آوری، پالایش، ثبت و پیگیری اطلاعات بوده است.
برای مشاهده جزییات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:
https://www.timeshighereducation.com

برچسب ها

0 دیدگاه در “دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بر اساس نظام رتبه بندی جهانی (Times Higher Education ۲۰۱۸) حائز رتبه اول در بین دانشگاه های کشور شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *