تقویم شمسی

اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱  
کانال تلگرام پژوهشکده سراج
سایت های مرتبط

دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، جزء ۳ دانشگاه صنعتي كشور با بيشترين مقالات يك درصد برتر معرفي شد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از برخورداری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از بیشترین مقالات یک درصد برتر در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی با اشاره به رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برحسب مقالات هر رشته و تعداد استنادهای دریافتی گفت: هر چند به طور متوسط مقالاتی که در مجلات نمایه شده در پایگاه استنادی وب آو ساینس (ISI) منتشر می‌شود از اثرگذاری بیشتری نسبت به سایر مقالات علمی دنیا استناد بالاتری دریافت می‌کند، اما تمامی مقالاتی که در مجلات ISI منتشر می‌شود به یک نسبت استناد دریافت نمی‌کنند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افزود: تعداد استنادهای دریافتی مقالات یک دانشگاه تأثیر بسزایی در رتبه یک دانشگاه دارد. در حال حاضر یکی از شاخص‌های مهم در نظام‌های رتبه بندی ملی و بین‌المللی شاخص استناد است. استنادها به معنی میزان استفاده از آثار علمی هستند. هر چقدر استنادهای یک مقاله بیشتر باشد این بدان مفهوم است که آن مقاله بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

دکتر دهقانی خاطرنشان کرد: پایگاه استنادی ISI هر دو ماه یکبار بر حسب میزان استنادهایی که مقالات در سطح بین‌المللی دریافت کرده‌اند به معرفی مقالات یک درصد برتر می‌پردازد.

وی گفت: پایگاه استنادی ISI در یک تقسیم بندی علوم را به ۲۲ رشته موضوعی کلی تقسیم، سپس مقالات هر رشته در ۱۰ سال اخیر را بر حسب سال‌های مختلف تفکیک می‌کند. در هر رشته و سال مقالات بر حسب تعداد استنادهای دریافتی رتبه بندی می‌شود. در گام بعدی یک درصد از مقالات بر حسب تعداد استنادهای دریافتی مرتب سازی شده و انتخاب می‌شود.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در بین دانشگاه های صنعتی کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان، شریف و نوشیروانی بابل بیش از سایر دانشگاه های صنعتی کشور مقاله برتر تولید کرده اند.

روابط عمومی دانشگاه، کسب این افتخار ارزشمند را به کلیه دانشگاهیان تبریک عرض می نماید.

 

۹۰

دانشگاه صنعتی اصفهان

۸۴

دانشگاه صنعتی شریف

۸۰

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۶۷

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۴۳

دانشگاه علم و صنعت ایران

۱۸

دانشگاه صنعت نفت

۱۸

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی

۱۸

دانشگاه تحصیلات تکمیلی  صنعتی کرمان

۱۱

دانشگاه صنعتی شیراز

 

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، جزء ۳ دانشگاه صنعتی کشور با بیشترین مقالات یک درصد برتر معرفی شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *